S koncem školního roku jsme uzavřeli jednu kapitolu mobilitních stáží v rámci projektu ERASMUS+. Žáci a studenti vycestovali za novými zkušenostmi do Irska, Francie, Německa, Chorvatska, Polska a na Slovensko. Pedagogové „stínovali“ práci sociálních pracovníků v Polsku, Chorvatsku a na Slovensku. Další se pak zdokonalovali v anglickém jazyce na Maltě. Zpětná vazba všech aktivních účastníků projektu vyzněla více než pozitivně a o nově nabyté zkušenosti a dovednosti se s nadšením dělili s žáky, studenty a pedagogy.
Ale vše jednou končí. A tak jak končí školní rok 2025/2026, končí i jedna etapa „erasmáckých“ výjezdů za novými zkušenostmi, poznatky a dovednostmi. Ale když končí jedna etapa, následuje po ní nová. A tak se i v následujícím školním roce mohou žáci, studenti i pedagogové těšit na to, že si své odborné i lidské obzory rozšíří v zahraničí, a to právě díky financím, které jsou poskytovány Evropskou Unií v rámci projektu ERASMUS+.