63-41-M/02

Obchodní akademie – zahraniční obchod

Maturitní obor, který má nadnárodní přesah – zaměřuje se na zahraniční obchod, mezinárodní účetnictví i právo. Ekonomika nemá hranice a my tě na to připravíme. Právě zde ti určitě přijde vhod bilingvní výuka vybraných odborných předmětů.

Proč zrovna k nám?

Proč se vyplatí studovat zahraniční obchod?

Získáš komplexní ekonomické vzdělání se zaměřením na mezinárodní obchod a obchodní kompetence.

Uplatnění absolventů

Absolventi naleznou uplatnění na trhu práce v soukromém i veřejném sektoru na základní a střední úrovni řízení. Najdou uplatnění v tvůrčích činnostech v oblasti mezinárodního obchodu reflektující aktuální výzvy.

Charakteristika oboru

Odborná praxe ve firmách zaměřených na mezinárodní obchod; prakticky zaměřený studijní obor; pochopení souvislostí a trendů v rámci globalizované ekonomiky; znalosti uplatnitelné nejen v tuzemsku, ale i zahraničí; identifikace exportních příležitostí ČR.

Typové pracovní pozice

Ekonomové-analytici; obchodní referenti v mezinárodně působících výrobních a obchodních podnicích; celní deklaranti; operátoři logistiky.

SYSTÉM MEZINÁRODNÍHO OBCHODU

Pronikneš do mezinárodních financí, mezinárodního účetnictví, mezinárodní ekonomie i mezinárodního práva. Díky skvělým znalostem, praxi a jazykové výbavě pak získáš práci v bankách, účetních firmách, nadnárodních společnostech, státních i nestátních institucích zaměřených na oblast mezinárodních vztahů – ať již u nás nebo v zahraničí. 

Tři světové jazyky

Chceš do světa? Během studia budeš mít možnost ovládnout hned tři světové jazyky. Předmět obchodní jednání budeš dokonce studovat přímo v anglickém jazyce. Připravíme tě u nás i na certifikát z angličtiny a cizojazyčné korespondence.

Co vzkazují absolventi?

„Studium na OAO byl 4-letý zážitek, ke kterému se rád v myšlenkách vracím. První opravdové setkání s disciplínou, která byla vyžadována během studia se mi oplatila na sportovních bojištích.“

Tomáš Gál

Jak to u nás vypadá?

Do školy se budeš těšit. Nechceme se chlubit, ale kromě kvalitní výuky jsme hrdí i na krásné školní prostory – učebny, multifuknční sály, knihovnu, relaxační zóny či dvě zahrady.  Spolehlivá wi-fi v celém areálu je samozřejmostí. Přesvědč se a vydej se na prohlídku školy.

Kam dále?

Pro více informací nás navštivte na dnech otevřených dveří: 
30. listopadu 2023 a 15. ledna 2024 od 14 do 18 hodin.

Zatím nebyly vloženy žádné položky.

Už máš ve všem jasno?

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×