78-42-M/02

Ekonomické lyceum

Zaměstnání, podnikání nebo vysoká? Nemusíš se rozhodovat teď. Absolventi ekonomického lycea získají kvalitní všeobecné vzdělání srovnatelné s gymnaziálním. Díky odborným předmětům mohou také skočit rovnýma nohama do praxe.

Proč zrovna k nám?

Proč se vyplatí studovat ekonomické lyceum?

Připravíš se na praxi i na studium jakékoliv vysoké školy.

Vzdělání 2 v 1

Obor, který kombinuje to nejlepší z gymnaziálního i ekonomického vzdělání. Vyšší počet všeobecně vzdělávacích předmětů ti umožní přihlásit se na jakoukoliv vysokou školu. Odborné předměty tě vybaví i do praxe.

Angličtina na prvním místě

Stejně jako žáci zahraničního obchodu i na tebe bude kladen vyšší nárok na znalost cizích jazyků, především angličtiny. Na konci třeťáku či ve čtvrťáku bys neměl mít problém přihlásit se a získat některý z certifikátů, na který připravujeme.

Ekonomické a IT předměty

Naučíš se účtovat i sestavovat ekonomické bilance. Cizí ti nebudou ani odpisy či obchodní korespondence. Pochopíš základy mikroekonomiky podniku i makroekonomické teorie.

Gymnaziální & ekonomické vzdělání

Na rozdíl od ostatních oborů obchodní akademie má ekonomické lyceum více všeobecně vzdělávacích předmětů (zeměpis, dějepis, biologie) a méně odborných předmětů (účetnictví, ekonomika). Vybrat si můžeš i z rozšířené nabídky volitelných předmětů a seminářů. Absolventi tak mají po maturitě mnohem větší výběr při volbě vysoké školy.

Na výšku i do praxe

Pokud se rozhodneš nepokračovat ve studiu, můžeš jít klidně rovnou do praxe. Ekonomické vědomosti a dovednosti ti umožní rychle se zorientovat v nové práci. Vykonávat tak můžeš stejné činnosti jako absolvent obchodní akademie – od účetnictví přes finanční managment.

Co vzkazují absolventi?

„Především díky solidnímu základu v ekonomických předmětech z obchodní akademie, jsem řadu předmětů na ekonomce zvládnul s minimálním úsilím.“

Petr Jonák

Jak to u nás vypadá?

Do školy se budeš těšit. Nechceme se chlubit, ale kromě kvalitní výuky jsme hrdí i na krásné školní prostory – učebny, multifuknční sály, knihovnu, relaxační zóny či dvě zahrady.  Spolehlivá wi-fi v celém areálu je samozřejmostí. Přesvědč se a vydej se na prohlídku školy.

Kam dále?

Pro více informací nás navštivte na dnech otevřených dveří: 
30. listopadu 2023 a 15. ledna 2024 od 14 do 18 hodin.

 

Zatím nebyly vloženy žádné položky.

Už máš ve všem jasno?

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×