75-32-N/06

Sociální pedagogika

Tříleté vyšší odborné vzdělávání ti umožní získat práci, ve které můžeš nasměrovat budoucnost dalších lidí k lepšímu. Zaměstnání najdeš ve vzdělávacích, sociálních i poradenských institucích.

Proč zrovna k nám?

Proč se vyplatí studovat u nás?

Vybrat si můžeš z denní nebo dálkové formy vzdělávání.

Titul DiS. & Europass

Získáš nejen diplom a uznávaný titul diplomový specialista v oboru Sociální práce a sociální pedagogika (DiS). Při hledání práce v zahraničí ti dveře dokořán otevře Europass. Během studia můžeš vyrazit na Erasmus do Polska, Slovenska či Chorvatska.

Práci najdeš jednoduše

O uplatnění nemusíš mít strach. Práci snadno získáš v domovech mládeže, dětských domovech, ve výchovných ústavech, školách, školních družinách, na úřadech či v poradnách. Pokud jsi dobrodružnější povahy, věnovat se můžeš i protidrogové prevenci v terénu.

Zkušenosti z praxe

Naše škola má v kraji skvělou pověst a díky praxi navážeš kontakty už během studia. Na praxi můžeš do azylového domu, charity či různých domovů, škol a školských zařízení. Zde můžeš také dobrovolničit. Zkušenosti získáš i v zahraničí.

Výuka mimo školní lavice

Stáže, studijní cesty, exkurze i workshopy – ¼ svého studia u nás strávíš odbornou praxí. Kombinujeme prakticky zaměřenou výuku, kde potkáš skutečné odborníky z terénu, se svobodou vysokoškolského způsobu studia.

Práce, která ovlivňuje životy

Láká tě práce s lidmi, výchova dětí a mládeže či přímo pedagogika? Sociální pedagogika propojuje profesi sociálního pedagoga a nabídne ti širokou škálu možností, jak se v životě realizovat. Ať už se rozhodneš pro dráhu vychovatele a pedagoga, nebo si zvolíš práci s lidmi v krizových situacích, kteří potřebují pomoc.

Co vzkazují absolventi?

„Studium na VOŠ sociální v Ostravě mi otevřelo dveře do světa porozumění a empatického přístupu k druhým. Díky širokému spektru předmětů a praktickým zkušenostem, které jsem získala během studia, jsem se stala připraveným profesionálem v oboru.“

Anna Kučerová

Jak to u nás vypadá?

Do školy se budeš těšit. Nechceme se chlubit, ale kromě kvalitní výuky jsme pyšní i na krásné prostory – studovny, snoezelen, multifunkční konferenční sál či knihovnu / informační centrum. Zajistíme stravování. Internet a wifi je samozřejmostí. Přesvědč se a vydej se na prohlídku školy.

Kam dále?

Láká tě studium na naší škole?

Mgr. Marcela Hoňková

Už máš ve všem jasno?

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×