Jižní Čechy hostily školy UNESCO

Rok se s rokem sešel a pomyslnou hostitelskou štafetu v organizování Valné hromady Sítě přidružených škol UNESCO v ČR od nás v září převzalo Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci.

Během třídenního maratonu oficialit i neoficiálních setkání a konzultací jsme si vyměnili nápady týkající se realizace loňských témat vyhlášených Sekretariátem České komise UNESCO. V prostorách Fakulty managementu VŠE pak byly prezentovány aktivity vybraných škol, proběhly zde doplňující volby do Koordinačního týmu, ale hlavně zde zazněly zajímavé přednášky ke třem tématům vyhlášeným pro letošní rok:

1. Světový den audiovizuálního dědictví (27. 10.)

2. Mezinárodní rok ochrany ledovců

3. Den památky obětí holocaustu

Děkujeme Hradci za příjemné setkání vyplněné návštěvou Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec, Muzea Jindřichohradecka s největším pohyblivým betlémem na světě – Krýzovými jesličkami a kulturním programem v prostorách školy. Příští rok na viděnou v Kutné Hoře!

PhDr. Tomáš Caloň, Mgr. Alena Koubková